[?] Regulamin i polityka prywatności                                                   | Partnerzy  Reklama O nas | Kontakt |  

Badania kliniczne w Polsce "eksperyment" na ludziach czy dla ludzi?

Wydawałoby się, że badania kliniczne w społecznej opinii są zagadnieniem niezrozumiałym czy po prostu problemem, o którym mało kto w Polsce słyszał. Wyniki raportu Badania kliniczne w Polsce " "eksperyment" na ludziach czy dla ludzi? opracowanego przez On Board PR we współpracy z PBS DGA, wydają się zaprzeczać stawianej hipotezie.

 

 

2/3 Polaków, bez większych różnic co do miejsca zamieszkania czy pozycji społecznej, zetknęło się z informacją o badaniach klinicznych leków. W opinii tych właśnie respondentów przeważają pozytywne skojarzenia z badaniami klinicznymi, tj. postęp w medycynie czy szansa na poprawę stanu zdrowia pacjentów. Badani, którzy słyszeli o badaniach klinicznych, wykazują wysoką deklarowaną gotowość wzięcia w nich udziału, a czynnikiem wpływającym na taką decyzję jest przede wszystkim stan zdrowia.

O przyczynach tak pozytywnych postaw społecznych, a także o aspektach prawnych oraz bioetycznych badań klinicznych dyskutowano na spotkaniu prasowym zorganizowanym 22 lipca br. w siedzibie On Board PR. Wzięli w nim udział przedstawiciele mediów oraz eksperci specjalizujący się w tematyce badań klinicznych. Zgromadzeni goście zgodnie przyznali, że pozytywne nastawienie Polaków do badań klinicznych napawa optymizmem. Nieprecyzyjne przepisy, długi okres negocjacji umów z placówkami, w których realizowane są badania, bariery administracyjne i podatkowe wciąż sprawiają, że liczba prowadzonych w Polsce badań klinicznych jest znacząco niższa niż w innych krajach europejskich. Dlatego właśnie zmiany w polskim prawie powinny mieć charakter systemowy, tak aby Polska stała się liczącym i zauważalnym graczem w dziedzinie badań klinicznych, tak w Europie, jak i na świecie.

On Board PR dziękuje wszystkim partnerom zaangażowanym w tworzenie raportu oraz udział w spotkaniu prasowym, a w szczególności dr. Wojciechowi Masełbasowi, Prezesowi Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce, dr. Jackowi Wędrowskiemu z kancelarii Bird&Bird oraz prof. Zbigniewowi Szawarskiemu z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

dr Wojciech Masełbas - Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce

prof. Zbigniew Szawarski - Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, dr Jacek Wędrowski - kancelaria Bird&Bird

 

 

Prezentacja wyników raportu Badania kliniczne w Polsce - 'eksperyment' na ludziach czy dla ludzi?

Badania kliniczne w Polsce Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją raportu Badania kliniczne w Polsce eksperyment na ludziach czy dla ludzi?

Więcej informacji:
Anna Sarnacka, 602-275-567, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Małgorzata Flaga, 602-301-215, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

źródło: http://www.onboard.pl

Wyszukiwarka

Polecamy

logoaku2.png

WSPÓŁPRACA

Copyright Znaneleki.pl