[?] Regulamin i polityka prywatności                                                   | Partnerzy  Reklama O nas | Kontakt |  

Wyraźne widzenie to kwestia codziennego komfortu.

 

dormedlogoblack.jpgKomfort widzienia w okularach i soczewkach kontaktowych w dużej mierze zależy od prawidłowo przeprowadzonego badania wzroku. Źle dobrane szkła lub soczewki mogą powodować uczucie dyskomfortu, szybkie męczenie się oka, a nawet pogłębianie się wady wzroku.

Warto pamiętać o tym, że zazwyczaj wada wzroku nie stoi w miejscu, ale stopniowo się zmienia, dlatego aby zapewnić naszym oczom jak najlepszy komfort zalecane jest okresowe badanie wzroku. Samo badanie jest szybkie i bezbolesne.

Dzięki okulistycznemu badaniu wzroku dobierzesz odpowiednie soczewki okularowe, w zależności od Twoich potrzeb – dużo pracujesz przy komputerze, a może w ostrym słońcu na świeżym powietrzu?

Schorzenia mogą nieuchronnie prowadzić do utraty wzroku, stąd tak ważna jest ich wczesna i precyzyjna diagnostyka.

  • diagnostyka i leczenie jaskry (bezkontaktowy pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego)
  • ocena stopnia zmętnienia soczewki i kierowanie na zabiegi usunięcia zaćmy
  • badanie dna oka ( ocena zmian spowodowanych nadciśnieniem, cukrzycą, zwyrodnieniem plamki żółtej)

Na czym polega badanie komputerowym tomografem optycznym?

Jest to bardzo nowoczesna, nieinwazyjna i bezkontaktowa technika obrazowania przekrojów tkanek oka:

  • siatkówka (zwyrodnienie plamki żółtej, zmiany cukrzycowe),
  • jaskra
  • topografia rogówki
CENTRUM MEDYCZNE DORMED              
ul. Swarzewska 23, Bydgoszcz              

 

Przygotuj stopy do wiosennych treningów w 4 krokach

Przymierzając wiosenne ubrania odkryłaś nadprogramową fałdkę na brzuchu, a goniąc autobus nabawiłaś się zadyszki niczym po pokonaniu maratonu? Czas na powrót do formy po zimie. Jednak zanim kupisz nowe buty do biegania czy karnet na siłownię przeczytaj porady fizjoterapeuty z FootMedica co zrobić, aby nie nabawić się kontuzji.

Czytaj więcej: Przygotuj stopy do wiosennych treningów w 4 krokach

Innowacyjne leki i CyberOko wśród zwycięzców Prix Galien Polska.

Leki stosowane w leczeniu zaawansowanych nowotworów oraz szczepionkę zapobiegającą sześciu chorobom zakaźnym uznano za najbardziej innowacyjne opracowania lecznicze trzeciej polskiej edycji międzynarodowego konkursu Prix Galien 2015.

Listę zwycięzców polska kapitała Nagrody ogłosiła we wtorek wieczorem podczas uroczystej gali w Warszawie. Przewodniczyli jej prof. Cezary Szczylik z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie oraz prof. Grażyna Rydzewska z Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie.

Czytaj więcej: Innowacyjne leki i CyberOko wśród zwycięzców Prix Galien Polska.

Nominacje w konkursie PRIX GALIEN Polska

5 października br. kapituła Prix Galien Polska pod przewodnictwem prof. Cezarego Szczylika, przy wsparciu wiceprzewodniczącej prof. Grażyny Rydzewskiej ogłosiła listę nominowanych w 4 kategoriach konkursowych. Zwycięzców polskiej edycji tego najbardziej prestiżowego na świecie konkursu w zakresie medycyny i farmacji poznamy już 17 listopada podczas uroczystej gali, która w tym roku odbędzie się w Hotelu Sheraton w Warszawie.

Czytaj więcej: Nominacje w konkursie PRIX GALIEN Polska

Rusza konkurs Prix Galien Polska

Już od 9 czerwca można składać aplikacje do III edycji konkursu Prix Galien, który ma na celu docenienie innowacyjności w farmacji i medycynie.

Firmy i instytucje badawcze mogą zgłaszać swoje produkty i odkrycia do 27 września 2015 r. w czterech kategoriach.

Patronat medialny objął ponownie portal znaneleki.pl

 

Czytaj więcej: Rusza konkurs Prix Galien Polska

WSPÓŁPRACA

Copyright Znaneleki.pl