[?] Regulamin i polityka prywatności                                                   | Partnerzy  Reklama O nas | Kontakt |  

Oczyszczanie organizmu z toksyn.

Wątroba jest największym laboratorium chemicznym ludzkiego ciała, przez które przepływa około jednego litra krwi na minutę.i Od wątroby uzależnionych jest ponad 5000 funkcji życiowych i ponad 500 procesów chemicznych, które zachodzą wewnątrz ludzkiego ciała. Funkcja tego narządu polega na odpowiednim przetwarzaniu każdej z substancji, która do niej trafi – zarówno tej pożytecznej, poprzez metabolizm m.in. białek, cukrów, tłuszczy, jak i szkodliwej m.in. oczyszczanie organizmu z toksycznych substancji, leków czy alkoholu. Jest magazynem substancji zapasowych dla naszego organizmu (glikogen), jak i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach A, D i K.

„Należy pamiętać, że wątroba, poza tym, że jest głównym narządem odtruwającym organizm, jest też odpowiedzialna za magazynowanie witamin i składników mineralnych, metabolizm, produkcję żółci i termoregulację. Jest jednym w kluczowych organów, od którego zależy zdrowie, a nawet życie.

Ponieważ sama wątroba nie boli ani nie daje żadnych innych oznak swojego zmęczenia, często zapominamy o tym, jak ważna jest jej dobra kondycja. Powinniśmy o nią dbać poprzez stosowanie odpowiednio dobranych i zbilansowanych pokarmów, oczyszczających diet czy ewentualnie właściwego wsparcia poprzez uzupełnianie substancji mających korzystny wpływ na jej pracę.” - mówi prof. dr hab. Robert Flisiak, Prezes Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego.

Badania naukowe dowodzą, że niektóre substancje pochodzenia naturalnego mają zbawienny wpływ na oczyszczanie wątroby z toksyn, co realnie wspiera jej pracę. Np. chlorella, która jest najbogatszym znanym źródłem chlorofilu – stąd też wzięła się jej nazwa. Chlorofil korzystnie oddziałuje na błony śluzowe przewodu pokarmowego stanowiące naturalną barierę przed przedostawaniem się substancji toksycznych z przewodu pokarmowego bezpośrednio do krwiobiegu. Ponadto, ściana komórkowa chlorelli zawiera sporopolleinę, unikalną substancję, która wiąże metale w sposób nieodwracalny i wydala z organizmu.ii

Doskonałym wsparciem wątroby jest też wyciąg z karczocha. Zawarte w liściach karczocha substancje aktywne stymulują wytwarzanie żółci i działają ochronnie na komórki wątroby. Liście karczocha są pomocne w leczeniu miażdżycy tętnic i działają moczopędnie, dzięki czemu przyspieszają usuwanie toksycznych produktów przemiany materii z organizmu.iii

Również cholina ma udowodnione działanie detoksykacyjne, poprzez wspomaganie komórek wątroby w usuwaniu toksyn z organizmu. Ponadto, wspomagając metabolizm lipidów zapobiega stłuszczeniu wątroby.

„Przy stresującej pracy, niezdrowej diecie i braku aktywności fizycznej niemożliwe jest uchronienie się przed negatywnym skutkiem wszechobecnych toksyn.Dlatego warto wspomóc wątrobę poprzez dostarczenie jej substancji, które realnie pomogą w oczyszczaniu organizmu, takich jak chlorella, karczoch czy cholina.”– mówi dr inż. Katarzyna Okręglicka, specjalista w zakresie żywienia człowieka i dietetyki, pracownik naukowy w Zakładzie Medycyny Zapobiegawczej i Higieny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

i Eldra Pearl Solomon, Linda R. Berg, Diana W. Martin, Claude A. Villee, Biologia, Wydawnictwo Multico, 2000 rok

 

ii The Chlorella Story, Dhyana Bewackie / www.chlorella.pl

 

iii http://pl.wikipedia.org/wiki/Karczoch_zwyczajny /

PO/HPT/14/0086

 

Wyszukiwarka

Polecamy

logoaku2.png

WSPÓŁPRACA

Copyright Znaneleki.pl